סטודנט חופשי
Output onlinepngtools 2

אתם רוצים להגשים את עצמכם. לעשות משהו גדול בעולם. אתם רוצים להצליח - ולהתפרנס מזה טוב. לעבוד בתנאים שלכם. בזמנים שלכם ומאיפה שבא לכם. ולעשות עבודה מדהימה.

אבל רגע, איך עושים את זה בעצם? ומה לעשות אם אין לנו מושג מה אנחנו רוצים לעשות בפועל? מה לעשות אם אנחנו מרגישים תקועים? אילו כישורים כדאי לפתח כדי לעשות את מה שאנחנו רוצים לעשות? ואיך להבטיח שניצור לעצמנו את כל זה ולא ניתקע במקום שאנחנו לא שלמים איתו עוד עשר שנים?

בפודקאסט "סטודנט חופשי" אנחנו לומדים ממאסטרים. מאסטרים בללמוד. אנשים מעניינים מעולמות שונים שייצרו לעצמם את הלמידה שלהם והגיעו לאן שרצו להגיע. אנחנו שואלים אותם על המסע שהם עברו ועל הפחדים והנפילות, ובעיקר על איך לייצר את החיים האלה שכולנו רוצים כבר עכשיו.

מוזמנים להצטרף אלינו ולצלול לעולם של אנשים סופר מיוחדים, ואולי גם ללמוד מהם דבר או שניים על איך ללמוד או לקבל רעיון של משהו חדש לעשות מחר בבוקר.

 1. Thumb 1555864193 artwork

  נמרוד ורומן - איך מכניסים מלא צבע למקצוע אפור?

  נמרוד ורומן הוא לא מה שאתם מדמיינים שאתם חושבים על עורך דין. הוא אחד השותפים הצעירים ביגאל ארנון, מתמחה בייצוג סטרטאפים וחברות היי טק, ועושה את זה בסגנון שלו. הזמנו אותו כדי להבין ממנו איך המפגש של האישיות שלך עם מקצוע שמרני ואפור לא בהכרח מוביל ל"להתיישר" לאן שצריך ויכול לייצר משהו חדש ומעניין.

  אז איך נמרוד הפך להיות עורך דין ולא ליזם? איך הוא הביא לקוחות כבר כמתמחה? איך מייצרים עבודת חלומות שמתאימה לאופי שלך בכל מקום? למה חשוב להחצין את הדברים הלא שמרניים באופי שלך דווקא במקום מאוד שמרני? למה חשוב לפעול על פי אסטרטגיה כדי להגיע לכמה שאתה רוצה? למה חשוב לבנות את ה"מותג האישי" שלך? עד כמה נמרוד דומה להארווי ספקטור מ- Suits? ומה נמרוד למד ממייקל ג'ורדן?

 2. Thumb 1555587039 artwork

  ערן שטרן - איך לגלות מה השליחות שלכם?

  הפרק השבוע מוקדש למי שרוצה לגלות מה השליחות שלו בעולם.

  ערן שטרן היה מנהל בכיר באינטל העולמית, וכיום הוא עוזר לאנשים להבין מה השליחות שלהם. הוא מרצה, סופר, ומנטור עסקי מבוקש. השליחות של ערן בעולם היא "לפתח בעלי עסקים ויזמים ולהפוך אותם למנהיגים שמשנים את העולם דרך העסקים שהם מפתחים המבוססים על היעוד שלהם".

  האם יש דבר כזה שליחות או ייעוד? למה רב האנשים לא מגלים מה השליחות שלהם? איך מגלים מה השליחות שלנו בעולם? איך החיים של אנשים משתנים כשהם מגלים מה השליחות שלהם? ואיך הופכים להיות מנהיגים שמשנים את העולם דרך עסקים מבוססי ייעוד?

 3. Thumb 1554925646 artwork

  אבישג בוחבוט: למה כדאי לכן לעשות את מה שמפחיד אתכן?

  אבישג בוחבוט היא משקיעת הון סיכון, שבגיל מאוד צעיר ניהלה פורטפוליו השקעות שמוערך היום בכמעט 3 מיליארד דולר. היא הקימה את הארגון החברתי WESURF אותו היא מכנה” הגל החדש של נשים בהיי טק”. היא עוסקת בהעצמת נשים, גולשת גלים, עוזרת ליזמים חברתיים להצליח ודואגת שהים שלנו יהיה נקי . הזמנו את אבישג כדי לדבר על סטרטאפים, פחדים והעצמת נשים.

  אז איך האשמה בהעתקה במבחן הובילה את אבישג ללמוד באחת האוניברסיטאות הטובות בעולם? איך היא הגיעה בגיל צעיר ובלי הרבה ניסיון לתפקיד מאוד בכיר בקרן השקעות גדולה? איך אפשר לייצר לעצמנו באופן אקטיבי הזדמנויות? למה נשים עושות פחות דברים שמפחידים אותן? איך מתמודדים עם פחדים ולמה התמודדות עם פחדים הוא מפתח להצלחה במיוחד עבור נשים?

 4. Thumb 1554306639 artwork

  ענבל אורפז - מה מילניאלז רוצים?

  הפרק השבוע מוקדש למילניאלז, אבל אולי אפילו יותר מזה – למי שמעסיק מילניאלז ורוצה לשמר אותם ולעזור להם להצליח.

  ענבל אורפז עוסקת לא מעט במילניאלז. היא חוקרת את התחום, מרצה, מייעצת לחברות שמתמודדות עם קשיים בתחום, וכעיתונאית, היא סיקרה בדה מרקר את עולם העבודה של המילניאלז. וכמובן, היא מילניאלית גאה בעצמה.

  אז מה מיוחד במילניאלז? מה מילניאלז רוצים? איך נראה המפגש של מילניאלז עם עולם העבודה? איך עולם העבודה הולך להראות? האם המילניאלז יתאימו את עצמם לעולם העבודה או שעולם העבודה יתאים את עצמו למילניאלז? מה יהפוך מקום עבודה לאטרקטיבי עבור מילניאלז? ומה חברות צריכות לעשות מחר בבוקר כדי להיות יותר אטרקטיביות עבור הדור הזה?

 5. Thumb 1553775687 artwork

  רוני ויינברגר – איך תקשורת מקרבת יכולה לשנות לכם את החיים?

  הפרק השבוע מוקדש לכל מי שרוצה לתקשר בצורה טובה יותר. ולבנות קריירה לפי החוקים שלו.

  קשה להסביר את מה שרוני ויינברגר עושה במשפט. הוא מנהל באינטל בתחום האינטיליגנציה המלאכותית, מלווה הנהלות, מלמד תקשורת מקרבת, מוביל פרויקטים התנדבותיים בתחום החינוך ופיתוח מנהיגות, בלוגר ועוד. הזמנו אותו כדי להבין איך עושים את הגם וגם וגם הזה, במיוחד תוך כדי עבודה באחת מחברות ההיי טק הגדולות בארץ.

  אז איך עוברים מלהיות מהנדס באינטל במשרה מלאה, לאיש מקצוע בתחום הפיתוח האישי והמקצועי? מה היתרון בלעשות כל מני דברים במקביל? איך משכנעים ארגון כמו אינטל לייצר עבורך בדיוק את התפקיד שאתה חולם עליו? מה גרם לרוני להבין מה התשוקה שלו? איך האומץ להזמין מישהי לקפה שינה לרוני את החיים? מה זה תקשורת מקרבת? איך תקשורת מקרבת גורמת לאנשים להצליח ולהיות מאושרים? ואילו 52 כלים של תקשורת מקרבת כדאי לכם להכניס לחיים בשנה הקרובה?

 6. Thumb 1553074053 artwork

  דן טרנר - איך ללמוד מעשייה?

  השבוע הפרק מוקדש למי שרוצה להתפתח מהר ולהפוך להיות תותח עם שם מוכר בתעשייה בגיל צעיר.

  דן טרנר הוא דוגמה ללמוד מעשייה. מהרגע שהוא סיים את הצבא הוא עבד בדברים שקידמו לו את הקריירה, בין השאר הוא עבד בבבילון, בשלדור, למד תואר שני במנהל עסקים בלונדון, עבד בחברת התשלומים הגדולה בעולם והיום בגיל 35 הוא מנהל בכיר בסטרטאפ שנקרא סיגנלז אנליטיקס. דיברנו איתו על איך עושים את זה

  אז איך מבינים מה בכלל אנחנו אוהבים לעשות? למה חשוב לעבוד תוך כדי הלימודים? איך מקבלים הזדמנויות גם בלי הרבה ניסיון תעסוקתי? למה הגיוני שנקים סטרטאפ עם מי שיושב לידנו באוניברסיטה? למה כדאי לקחת סיכונים בקריירה?

 7. Thumb 1552558956 artwork

  אסף זמיר - איך להשפיע בגדול?

  הפרק השבוע מוקדש לצעירים שרוצים להשפיע בגדול.

  אסף זמיר הוא ממייסדי וראש תנועת רב העיר לשעבר, אותה הקים ב- 2008, תוך כדי לימודי המשפטים שלו. הוא היה סגן ומ"מ ראש הכי צעיר בהיסטוריה של תל אביב, החזיק בתיק החינוך בעירייה והיה מאוד קרוב להיות ראש העיר הנוכחי שלנו. היום הוא נמצא במקום מאוד ריאלי ברשימת כחול לבן (חשוב לציין שאנחנו לא פודקאסט פוליטי, ריאיינו את אסף בינואר, קצת אחרי הבחירות לעירייה ולפני שהוא הצטרף לכחול לבן)

  אז איך אסף הקים את רב העיר תוך כדי האוניברסיטה? מה הוא היה ממליץ לצעירים שרוצים להשפיע בגדול? למה "תרבות האינסטנט" לא עובדת כשמקימים משהו חדש? בתור איש חינוך, איך אסף היה מעצב את עולם ההכשרה המקצועית של העתיד? למה חשוב להכשל ואיך מתמודדים עם כישלונות? והכי חשוב - האם אנחנו צריכים לצפות לראות אותו ואת אשתו, מאיה ורטהיימר בתוכנית אוכל על המסכים?

 8. Thumb 1551885917 artwork

  גליה ריכנשטיין - איך לפתח קריירה בחו"ל?

  הפרק הבא מוקדש למילניאלז שרוצים לכבוש את העולם ולהתקדם ממש מהר.

  גליה ריכנשטיין היא הקלישאה של הצלחה ישראלית בחו"ל. היא למדה באנגליה, נכנסה לתחום ה-אד-טק ותוך 5 שנים הייתה הג'נרל מנג'ר של טפטיקה בארה"ב. הזמנו אותה כדי להבין ממנה איך זה ללמוד ולעבוד בחו"ל ואיך מגיעים כל כך רחוק בכ"כ מעט זמן.

  אז איך זה ללמוד באנגליה? למה כדאי ללמוד בחול? למה אחרי לימודים בחו"ל גליה בחרה לחזור לארץ? איך בגיל 23 היא קיבלה הזדמנות להקים מערך מכירות של סטרטאפ מבטיח? איך לזהות ולנצל הזדמנויות חד פעמיות? למה נטוורקינג זה אחד הדברים שהכי כדאי לכם ללמוד לעשות? איך עושים את זה? ולמה כדאי לרדוף אחרי הכיף?

 9. Thumb 1551279655 artwork

  עדי כרמון סקופ - איך לבנות קריירה משגשגת ולעבוד רק 6 שעות ביום?

  הפרק השבוע מוקדש למי שלא קונה את הקטע של לעבוד מתשע עד חמש (או שמונה עד שמונה) ורוצה לעבוד פחות.

  עדי כרמון סקופ היא יזמית סדרתית בעולם הבלוקצ'יין, אחרי קריירה ארוכה בעולם ה"רגיל", בין היתר באורנג' ו888, היא החליטה שהיא הולכת לייצר לעצמה קריירה שבה היא עובדת 6 שעות ביום. היא הפכה ליזמית בלוקצ'יין והקימה כמה חברות ביניהן את אפקוין ואינובסטה ומתעסקת בבניית כלכלות מטבע אלטרנטיביות והיא מובילה את תנועת "יום עבודה של 6 שעות" ומעודדת אנשים לעבוד פחות שעות.

  אז למה ברור לנו מאליו שעובדים 9 שעות ביום? מה גרם לעדי להחליט שהיא הולכת לעבוד 6 שעות ביום? האם אפשר להיות יעילים באותה מידה? האם ניתן לעבוד 6 שעות בעבודות רגילות? איך מקבלים תשלום של משרה מלאה על יום של 6 שעות? מה זאת פוליאמוריה תעסוקתית? למה מילניאלס הם דור שיעבוד פחות שעות? ונניח שגם לכם בא להחליט כמה שעות אתם עובדים ביום - איך עושים את זה?

 10. Thumb 1550660932 artwork

  שמוליק מרחב – אילו יכולות כדאי לבנות כדי להצליח בקריירה?

  הפרק השבוע הוא אחד הפרקים החשובים שהקלטנו והוא מוקדש לכל מי שרוצה להבין מה היכולות שכדאי לפתח כדי לבנות קריירה מוצלחת בכל תחום. יכולות שרלוונטיות לכל דבר שתעשו. וריאיינו את אחד האנשים הכי טובים שקיימים בעולם כדי לדבר על זה.

  שמוליק מרחב הוא מנכ"ל מרחב אפשרויות, הוא מאסטר בלייצר בהירות. הוא מלווה כבר 30 שנה חלק מהמנכ"לים של החברות הגדולות ביותר, עזר לאנשים הכי משפיעים בארץ לעשות דברים גדולים, כותב על ניהול וקריירה בדה מרקר ועזר במשך השנים למאות אנשים למצוא את מה נכון להם.

  למה לא חייבים לדעת מה אנחנו רוצים לעשות כדי להתחיל לעשות? מה המפתח להצלחה בקריירה? מה הדברים הכי חשובים שכדאי לצעירים לפתח מחר בבוקר כדי להצליח בכל מה שהם יעשו? ואיך אפשר לעשות את זה ממש היום?

 11. Thumb 1549957778 artwork

  יהלי סער: Try, Fail, Repeat

  הפרק השבוע מוקדש לכל מי שרוצה להקים מיזם שישנה את העולם

  יהלי סער הוא מהאנשים המוצלחים המעצבנים האלה. הוא למד בקולומביה, ואז פרש והקים את TailorBrands, סטרטאפ מצליח שגייס מעל ל20 מליון דולר ושואף לשנות את עולם הפרסום. והוא היה גם שחקן, וגם הדובר של אחד מהפוליטיקאים המוכרים בישראל וגם הקים מיזם חברתי בניו יורק. והוא רק בן 28.

  למה כדאי לא לתכנן יותר מדי לפני שמקימים מיזם? למה יזם צריך להיות טיפש? למה צריך לשאוף להכשל 70 פעם? למה יהלי הסתובב עם 6 כרטיסי ביקור שונים? איך מוכרים מיזם שלא קיים? איך TailorBrands התחילה מאנ-דנ-דינו? למה כל כך חשוב לפגוש אנשים שאתה רוצה לעבוד איתם? מה לעשות מחר בבוקר כסטודנט אם בא לך להיות יזם?

 12. Thumb 1549217235 artwork

  טל מנקס - איך ללכת עם הלב?

  השבוע הפרק מוקדש למי שמחפש את האמת שלו. דיברנו על דברים שבדרך כלל לא מדברים עליהם. על פחדים, חרדות, אמת, אהבה, נפילות, חלומות, אנרגיות, צחוק מדיטציה ואיזון נפשי

  טל מנקס הוא יוצר, מופיע בצוותא בהופעות "מילות" ו"חלל", הקים את "מוצר איום" וקופירייטר בזמנו הפנוי. הוא מקרה יחסית חריג של ללכת עם הלב ולעשות מה שאתה רוצה לעשות.

  אז איך טל הנהיג מרד בצבא? למה הוא עזב את משרת החלומות שלו וטס למרכז אמריקה? מה זה אומר להשקיע בנפש שלך? איך להבין מה באמת אתה רוצה לעשות? למה כשמתחילים לעשות משהו חדש צריך לצפות שנהיה גרועים? למה לא כדאי לתכנן קדימה? למה הכל חייב להיות קל? איך מתפרנסים מאומנות? ומה זה לעזאזל Air Guitar?

 13. Thumb 1548688116 artwork

  ליאור פרנקל – החיים שלכם עומדים להשתנות אז כדאי שתתחילו להתרגל

  הפרק השבוע מוקדש לכל מי שמבין שהעולם השתנה ושהחוקים כדי להצליח בו השתנו ורוצה להבין מה זה בדיוק העולם החדש ואיך לעזאזל מצליחים בו

  ליאור פרנקל הוא יזם, מרצה, פודקאסטר ובלוגר שכותב מדבר ועושה הרבה סביב העולם החדש. הוא שותף וסמנכ"ל מוצר בג'ולט, סטרטאפ שבונה את בית הספר של העולם החדש.

  אז איך ליאור הפך ממהנדס חשמל ליזם? איך לא לבחור מה אתם הולכים ללמוד? מה השאלות שכדאי לכם לשאול את עצמכם כדי להבין מה כדאי לכם לעשות? איך ליאור היה מעצב את האוניברסיטה של העולם החדש? למה מיליונרים לא מצטיינים בלימודים? ומה ליאור היה ממליץ לצעירים של היום לעשות כדי להצליח בעולם החדש?

 14. Thumb 1548187369 artwork

  תומר אביטל - איך ליצור קריירה לפי חוקי המשחק שלך?

  הפרק השבוע מוקדש לכל מי ששוקל להיות עיתונאי, אבל לא רק. הוא מוקדש לכל מי שרוצה להכנס לתחום שקשה להכנס אליו, למי שרוצה לפרוץ גבולות ולהלחם בעוולות העולם ובעיקר - למי שרוצה ליצור קריירה לפי חוקי המשחק שלו.

  תומר אביטל הוא עיתונאי עצמאי, המייסד של שקוף, הגוף העיתונאי העצמאי הראשון בישראל שבבעלות ובהכוונת הציבור. הוא סוג של דון קישוט שנלחם כדי הפוליטיקה בישראל תהיה שקופה, ומצליח לא רע. הוא היה עיתונאי בעובדה ובכלכליסט, וכתב ספר שיצא לאור בשם "המשכן - תעלומת רצח במסדרונות הכנסת" (עם עובד)

  אז איך תומר התאהב בעיתונות? כיצד כמעט היה בכלל כתב פלילים ומדוע התחיל לעבוד ככתב מוניציפלי לפני שהתחיל ללמוד? למה המליצו לו ללמוד הכל חוץ מתקשורת כשהחליט להיות עיתונאי? האם כדאי לבחור תחום לימודים לאחר שבוחרים מקצוע? למה תומר עזב את עובדה והקים את 100 ימים של שקיפות? ואיך הוא ייצר לעצמו עבודה לפי החוקים שהוא בעצמו המציא?

 15. Thumb 1547488356 artwork

  איתמר כהן - למה לא עכשיו?

  איתמר כהן הוא בעלים של משרד פרסום ושיווק ויש לו קהילת פייסבוק גדולה שנקראת "למה לא עכשיו?" שבה הוא עוזר לאלפי צעירים וצעירות להתחיל לבנות את הקריירה שלהם ולהגיע לאן שהם רוצים להגיע. הוא עבר מסע מעניין ומאתגר של בניית קריירה בלי ללמוד באוניברסיטה, ועשה כמה שינויי קריירה שעליהם נדבר בפרק.

  איך איתמר הבין מה הוא רוצה לעשות? למה הוא לא למד באוניברסיטה? מה ההמלצה שלו לסטודנטים לתקשורת ובכלל? לכמה עבודות הוא הגיש קורות חיים ולא התקבל אליהם? איך מתקבלים לתפקיד שאין לך בו ניסיון? איך הוא עזר לאחיו הקטן להפוך את התשוקה שלו לכדורגל לסוכן שחקנים מוביל שהעביר את אדוארדו ורגאס מנפולי להופנהיים?

 16. Thumb 1546797803 artwork

  גדי וילצ'רסקי - איך למצוא את הייעוד שלך?

  גדי וילצ'רסקי הוא דוגמה מעוררת השראה של מישהו שמגשים את מי שהוא רוצה להיות. הוא סטנדאפיסט מצליח, מוביל דעה, סופר, אקטיביסט מוביל ומקים מפלגה בימים אלה. והוא מסתובב עם מגאפון, פאה וחולצת "חיפה לחיפאים".

  וכל זה התחיל באוניברסיטת חיפה, בה גדי (או עידן מור) למד משפטים. אז הזמנו אותו לדבר על איך הכל התחיל ומה הוא למד בדרך.

  מה הדבר הכי הזוי שקרה לגדי באוניברסיטה? איך הוא הבין מה הייעוד שלו בעולם? איך מתמודדים עם הלחץ החברתי של ההורים, החברים ועם הפחד "להפסיד שנה"? ומה העצה הכי חשובה של גדי לסטודנט שמרגיש תקוע, שמרגיש שהוא לא במקום הנכון ולא יודע מה כדאי לו לעשות?

 17. Thumb 1546274136 artwork

  איך להבין מה אני רוצה לעשות?

  שאלנו לא מעט סטודנטים מה השאלות שהכי מטרידות אותם, ו- 2 שאלות חזרו על עצמן - איך להבין מה אני רוצה לעשות? ואיך להתחיל לעשות? אז צללנו לפרק שמוריד את שתי השאלות האלה לקרקע.

  מה לא כדאי לעשות אם לא יודעים מה רוצים לעשות? אילו סוגים של עשייה שאפשר להתחיל מחר בבוקר, תוך כדי האוניברסיטה? למה חשוב לרצות להכשל? איך מזהים ומנצלים הזדמנויות? ולמה קריטי להתנסות בכמה שיותר דברים דווקא עכשיו שאתם סטודנטים (ולא לחכות לסוף התואר)?

 18. Thumb 1545680139 artwork

  למה בעצם אנחנו הולכים לאוניברסיטה?

  כולם לומדים. טוב, לא כולם. אבל הרבה לומדים. 307 אלף סטודנטים נמצאים היום באקדמיה. 231 אלף לתואר ראשון שאלתם את עצמכם פעם למה? עד כמה האוניברסיטה רלוונטית למה שהם יעשו בסוף התואר? האם היא מנסה להיות רלוונטית? האם היא מצליחה? איך אפשר לייצר לעצמנו למידה שתהיה רלוונטית למה שאנחנו רוצים לעשות? חצי שעה על שלוש השאלות שלכל סטודנט כדאי לשאול

 19. Thumb 1547716189 artwork
Back Home